Браво за твитерџиите што ја направија третата Новогодишна елка од пластични шишиња

Речено, сторено! По трет пат триесеттина ентузијасти кои се организираа преку Twitter, креираа елка направена од пластични шишиња која ќе го краси Паркот на Франкофонијата. Целта на акцијата е да го собере твитерџиите на офлајн дружење, но и да се подигне свеста за рециклирањето и да се поттикне хуманоста, бидејќи на крај шишињата се продаваат, а собраните пари ќе се донираат во хуманитарни цели. Покрај ова се собираат и парични средства кои на крајот одат во хуманитарни цели.

Се разбира славење на #елкамк продолжува на Twitter каде можете да видете уште повеќе фотографии и преку твитовите да дознаете како е направена годинешнава елка, доколку не присуствувавте на настанот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk