Гејмерот Робин Вилијамс ќе добие NPC лик во World of Warcraft

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

Blizzard ќе му оддаде признание на Робин Вилјамс, еден од комичарите кој можеше да насмее секого.Актерот кој ненадајно не напушти, беше страствен играч на World of Warcraft, па играчите започнаа петиција со која бараат простор за г. Вилијамс во играта. За 24 часа петицијата ја потпишаа 11.000 подржувачи кои побараа NPC лик „кој ќе биде споменик за актерот“.

Не помина премногу, а Blizzard им одговорија на фановите дека „Се уште не сме одлучиле, но нјаверојатно ќе биде карактер кој ќе биде инспириран од него или од неговите омилени улоги во минатото“. Фановите пак бараат г. Вилијамс да биде овековечен во Shattrath во World End Tavern, каде ќе има стендап, ќе кажува вицови и ќе го расположува играчите.

Покрај World of Warcraft, Робин Вилјамс беше љубител и на HALO, Call of Duty, Portal, Legend of Zelda, Half-Life, Warcraft III. Слилна петиција започна и за Nintendo од кого бараат да ја посвети следната Zelda игра на г.Вилијамс. Робин Вилијамс е толкав зависник што имињата на неговите деца се инспирирани од карактери од видео игри, поточно Legend of Zelda и Final Fight.

[youtube]wcZhY_Zo-yg[/youtube]

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk