Апликација на денот: Следете ги во живо гужвите на граничните премини со вашиот Android

во ИТ.МК, Совети

JPDP Kameri е нова македонска апликација, креирана од Даниел Радески, која ги собира сите фидови од панорамските камери поставени на граничните премини и патарините во Македонија. Видеото во живо доаѓа преку камерите на Јавното претпријатие за државни патишта.

Тоа што ја прави „апликација на денот“ е што е корисна ако патувате надвор од државата на одмор, и може да процените на кој граничен премин има најмалку гужва; и тоа што апликацијата има и калкулатор за растојанието помеѓу градовите и информации за моменталната состојба на патиштата, па ќе биде корисна и во зимските денови. Eдинствен проблем на апликацијата е што видеото бара брз интернет кој се губи кога ќе излезете на патиштата, па планирањето на патот ќе мора да го правите од места каде фаќате 3G сигнал.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments