Flappy Birds се врати со мултиплеер опција

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

Една од најпопуларните игри оваа година Flappy Bird повторно се враќа на мобилните уреди, но не на Google Play или App Store, туку на Amazon Appstore, јави Polygon. Со ова креаторот на популарната игра, Донг Нгуен, го испочитува ветувањето кое им го даде на фановите дека повторно ќе можат да ја играат Flappy Bird; која овојпат доаѓа како Glappy Bird Family и има мултиплеер опција.

Овој пат „пилињата“ ќе дадат и дефинитивен одговор на прашањето „кој е подобар вие или пријателите?“, бидејќи играта доаѓа со можност да за истовремено играње на двајца. За жал играта е достапна едниствено но Amazon Fire TV, а новата верзија доаѓа и со повеќе препреки, но на радост на љубителите сè уште е многу тешка.

Креаторот на играта Виетнамецот Донг Нгуен ќе биде запомнет и по тоа што ја тргна играта од App Store и покрај тоа што во тоа време му носеше 55.000 дневно од милионите играчи кои играа. Ова беше дочекано со разочарување од љубителите на играта, но малку по излегувањето најпопуларните продавници на апликации бeа преплавени со копии на Flappy Bird.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments