Зошто сите го сакаа Сатору Ивата, директорот на Nintendo

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, Свет

„На мојата визит-карта јас сум претседател на корпорација. Во умот сум развивач на видеоигри. Но, во моето срце, јас сум гејмер.“, оваа изјава на Сатору Ивата, можеби најдобро го опишува харизматичниот претседател на Nintendo.

Г. Ивата почина на 11 јули 2015, а Youtube каналот DidYouKnowGaming направи одлично видео кое најдобро покажува зошто фановите и колегите толку многу го сакаа и почитуваа.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk