Запознајте се подобро со вашиот компјутер со Sidebar Diagnostics

Вашиот компјутер е вашиот најдобар пријател, но колку добро го познавате?

Sidebar Diagnostics е мала, но корисна алатка која ве опсипува со прецизни податоци за вашиот систем, како кој е произведувачот, какви се статусите и температурите на вашиот процесот и графичка карта, колкава е искористеноста на вашата меморија, и колку се оптоварени и брзи вашите хард дискови.

Сите овие податоци ви се сервираат на ретро начин и во форма на странични ленти. Местоположбата и истакнатоста на лентите можете да ја менувате но, и начинот на кој се прикажуваат податоците во нив. Имено, можете да ја менувате бојата, големината на фонтовите и транспарентноста.

Sidebar Diagnostics ви стои на располагање тука!

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk