Направете ја вашата macOS околина пофункционална со Yack

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Совети

Користите macOS, но не ви се премногу допаѓа начинот на кој прелистувате? Yack би можело да ги размрда работите и да ви понуди значително поголемо уживање во секојдневните активности.

Се работи за визуелно-исполнителна десктоп апликација за macOS со која можете да ги прелистувате онлајн заедниците како Reddit, YouTube, Hacker News од само еден интерфејс. Според она што го видовме, Yack е значително подобрата алтернатива од стандардните можности за копање низ ваквите заедници, а се испорачува и со брз прелистувач кој може да го користите за отворање линкови, видеа и слично.

Моментно, Yack се наоѓа во отворена бета. Тоа значи дека, доколку сакате да го проверите потребно е да креирате акаунт на сајтот.

Авторите објаснија дека работат и на бета за windows оперативни системи и ветија дека ќе можеме да ја провериме наскоро.

 

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments