За работа во Google не ви треба димплома, треба само да сте видовити

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Не ви треба диплома, ви треба само добро познавање на јазик, да сте видовити: тарот, хипноза, астрологија, нумерологија, да сакате да патувате со цел да овозможите локално автоматско комплетирање, и, секако, да можете да сте брзи во пребарувањето, да можете да направите „20 пребарување пред мајка ви да направи едно“.

Доколку не ја сфативте апсурдноста на работата, се работи за првоаприлска шега. Google секогаш е забавен на „денот на шегата“.

Еве уште една за Gmail Motion, сервис со кој може да користите имејл без да користите тастатура и глувче.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Влатко Стојанов
Влатко Стојанов
12 years ago

Хаха, абе уште по фацата на тој што го демострираше Gmail Motion се познава дека е првоаприлска шега :D

anonim
anonim
12 years ago

@mybestcomputer ne be vistina e, samo sto proveriv. epten cool nesto od google e ova ;)

mybestcomputer
mybestcomputer
12 years ago

И ова со ГМАИЛ е прво априлска шега ?