Веб базиран Google Page Speed со сугестии за мобилната верзија на сајтот

во Веб

Дополнително Google додаде сугестии за мобилната верзии на веб страните, посебно за паметните телефони.

Според Google, оптимизирањето на мобилната верзија е покритично од оптимизирање на десктоп верзијата на сајтот поради лимитираните CPU можности на мобилните уреди кои стануваат се попопуларни и се повеќе се користат за сурфање на Интернет.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments