Vouivre е Doom инспирирана игра од три студенти

Во случај да сте фанови на Doom игрите и да сакате да проверите симпатична игра која е инспирирана од хитот на id Software, тогаш дефинитивно проверете ја Vouivre.

Направена од само три студенти, Vouivre е солидна акциона игра која започнува така што ве испраќа во напуштена непријателска база за да пробате да соберете што е можно повеќе плен и ресурси. Арно ама, како што е случајот во ваквите ситуации, напуштената непријателска база е далеку од напуштена и наскоро ја откривате вистинската вредност на самотијата и последиците од кршењето на таквата илузија.

Vouivre не е премногу голема игра и дефинитивно препорачуваме да ја преземете и да проверите со што трите француски студенти го одбележале крајот на нивното студирање.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk