Виртуелната реалност на Oculus Rift може да ве префрли во друго тело

во Хардвер

Виртуелната реалност на Oculus Rift наоаѓа се повеќе и почудни примени. Откако пред некоја недела на SXSW го оживеаа Вестерос од Game of Thrones, сега уредот, креиран од 21-годишниот Палмер Лаки, овозможи корисникот да трансцендира во друго тело. Иако и преходно можевме да видиме сличен експеримент, овојпат станува збор за вистински вешт трик. Еден од учесниците (девојката) ги имитира движењата на другиот учесник во „трикот“, а што се случува понатаму најдобро е да видите од видеото…

Gender Swap – Experiment with The Machine to Be Another from BeAnotherLab on Vimeo.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk