Viber за Windows Phone доби бесплатни повици со HD звук и Тile поддршка

во Совети

Viber, една од најпопуларната мобилни VoIP апликациии ја доби својата нова верзија за Windows Phone 8. Со оваа верзија, покрај праќањето на пораки (само тоа беше достапно до сега за WP8), сега ќе може да правите и бесплатни повици и да се испраќаат слики во пораките.

Апликацијата е веќе достапна во маркетот, а новата редизајнирана апликација ќе има бесплатни повици со HD звук, зачувување на разговорите на почетниот екран, како и подобрување на перформансите.

Преземете го Viber за Windows Phone 8 од овде.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk