Спонзориран текст

Ве повикуваме да учествувате на Bulgaria Web Summit 2018

Спонзорирано од Bulgaria Web Summit

во feature, ИТ.ЕУ, Спонзорирани

Го подготвуваме следното издание од оваа одлична конференција и би сакале да ве поканиме да бидете дел од неа.

Како и изминатите години, така и оваа година Bulgaria Web Summit се одржува во Софија, Бугарија. Конференцијата е закажана за 14 април, а работилниците ќе се одржат ден претходно, на 13 април.

Може да очекувате да бидете во друштво на околу 800 посетители од цела Европа, и со досега 56-те регистирани македонци.

Главни теми за кои ќе се зборува на BWS 2018 се:

 • Javascript: Vue.js, React, NativeScript, Node.js;
 • Human Experience
 • Service Design
 • Gamification
 • PHP
 • DevOps
 • Databases
 • WebVR
 • Blockchain Technologies
 • Voice UI
 • eHealth

Засега останати уште околу 50 влезници, затоа побрзајте и обезбедете си место на следниот линк. Посетителите од Македонија се секогаш добредојдени!

Со гордост може да кажеме дека оваа година спонзори ни се: superhosting.bg, Mansion TOC, Milestone, SoftServe and Accedia. Благодарение на овие компании може да очекувате одлични говорници, уште подобро кафе, игри и забава за вашите деца во текот на целиот ден.

А, сега вратете се на тоа што го правевте пред да го прочитате овој текст и уживајте!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Напомена:

Ова е комерцијален ПР текст закупен од страна на Bulgaria Web Summit . IT.mk не сноси никаква одговорност за текстот и неговата содржина. Доколку сте заинтересирани да објавите промотивен текст, испратете го на [email protected]

ит кариера

MIMA IT Services

IT Support Specialist

Swiss Increasing Market Employability Program - IME

Open Call for ICT Expert (Full-Time Position)

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk