Вака патува вашата имејл порака, објаснува Google со Story of Send

во Веб

Google претстави нов сајт Story of Send преку кој објаснува како патува имејл пораката, пратена од вашиот компјутер која поминува низ DSL линиите, преку Gmail серверите до конечната дестинација.

Сајтот е секако реклама за Google кои ја истакнуваат својата безбедност и технологија, и тоа дека се „зелени“ и поефикасни бидејќи користат помалку енергија од другите центри благодарение на енергијата на ветрот.

Но, ако го изоставите тој дел, видеата и анимациите се доста едукативни приказни разбирливи за секој корисник кој, за жал, треба да знае англиски.

[youtube]5Be2YnlRIg8[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk