Трејлер за Watch Dogs 2

во гејминг

По не баш успешната прва верзија на играта Watch Dogs, во која Ubisoft вложи доста големи средства за промоција, на E3 2016-та беше најавено продолжението на играта во која вие сте хакер со уникатни способности и имате пристап до ctOS, оперативниот систем кој ја вмрежува целата инфраструктура во градот. Налик на GTA, но налик и на приказната на Mr. Robot, Watch Dogs 2 ќе излезе во ноември, 2016-та година.

Играта е достапна за конзолите PC, PS 3 и 4, Xbox 360 и One и Wii U.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments