Titanfall beta е достапна за Xbox One, наскоро и за PC

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

Titanfall е една од игрите кои без сомнение се најочекувани во 2014 година. Веќе е започнато бета тестирањето за Xbox Оne конзолaта, а со оглед на тоа дека станува збор за стрес тест на серверите, очекувањата се дека наскоро ќе се приклучат и РС тестерите.

Првичната замисла беше тестот да трае до 18 февруари, но бидејќи почетокот на тестирањето задоцни, продолжен ќе биде и бета тестот. Наскоро се очекува отворен бета тест за РС-па доколку сакате да ја пробате играта посетете го сајтот на играта.

[youtube]ywrmBT7DlgY[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments