The nerd’s guide to learning everything online

во Веб, Совети

Aвторот Џон Грин во својот TED говор зборува како потрагата по знаење станува вистинска авантура пребарувајќи преку онлајн курсеви, веб заедници и видеа.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk