TED: Моите седум вида на роботи

во Свет

Целта на експериментите со формата, пред се на ектремитетите на роботот е да се совладаат теренските предизвици, и да се отвори можноста роботот да ја совлада околината.

На крај од презентацијата тој зборува и за начинот како работи неговиот тим, пример, ниту една идеја не се критикува.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments