Стартува CityVille, дали ќе се заменат фармите со градови?

Avatar img-thumbnail img-circle

во Друштвени мрежи

Zynga рече дека CityVille e најдруштвената игра до сега, играчите ќе можат да тргуваат со други градови т.е играчите ќе може да постават свои продавници или да праќаат возови со продукти во градовите на пријателите. Всушност за да направите метропола ќе мора да соработувате со пријателите. Колку повеќе продавници имате, толку повеќе ќе тргувате со пријателите и толку побрзо ќе градите големи згради и пристаништа.

CityVille е дефинитивно еден чекор понапред за ваквите друштвените игри.

CityVille ќе можете да ја играте тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments