Google го тестира Cloud Picker, проект за веб складирање фајлови

во Веб

На Cloud Picker ќе може да се закачуваат фотографии, видеа, мапи и документи, а според форумите алатката ќе биде поврзана со Google Apps, Docs и Sites што најверојатно значи дека сите документи и фајлови кои се користат на апликациите ќе бидат складирани на Cloud Picker каде истите фајлови ќе можат да се организираат и пребаруваат.

Од Google велат дека алатката не е спремна за објавување се уште.

Сликата погоре е како моментално изгледа Cloud Picker, сликата е објавена од корисник на Blogger форум.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk