Среќен 32 роденден Pac-Man!

во Софтвер

Далечната 1980-та, на 22-ри мај во Јапонија Namco ја објави аркадната игра Pac-Man која за кратко време ќе стане култна видео игра за сите следни генерации. Подоцна во октомври истата година играта ќе биде објавена во Северна Америка.

Ако сте ја играле играта, повелете потсетете се на детството. Ако те млади и никогаш не сте ја играле, повелете видете зошто оваа игра е епска!

Pacman

Play free Games – a game from Arcade Online Games
Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Kristijan Nikolovski
10 years ago

Good old Pac Man