Southpark посвети епизода на Facebook и ChatRoulette

Тоа е едно од прашањата поставени во оваа генијална сатира која на крај завршува со епското прашања – кој ја има моќта, корисникот или профилот?

Во епизодата се исмејува и ChatRoulette. Картмен и Кајл се обидуваат да најдат пријател преку овој сервис бидејќи е „одлично место каде луѓето ширум светот споделуваат идеи“.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Илија Стефанов

Секогаш сите можат подобро, никој не би направил нешто најдобро па да неможе подобро :)

Aleksandar Tasevski
Aleksandar Tasevski
11 years ago

Mozele podobro da ja napravat

Горан
Горан
11 years ago

Гасете фејсбукот, јас го изгасив пред скоро месец дена и се чуствувам многу подобро…

@drown
11 years ago
Reply to  Горан

thumbs up .)