Со YouTube до изложба во Гугенхајм музеите

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

„Гугенхајм e музеј на современата и модерна уметност, но јас отсекогаш сакам да мислам на него како музеј на новото.“ вели Нанси Спектор, главен куратор на Гугенхајм музејот во Њу Јорк.

„Оваа колаборација со YouTube ни дава шанса да ги истражиме дигиталните медиуми, да ги донесеме во музејот, да видиме како функционира и дали ќе функционира. И преку процесот да научиме повеќе за феноменот, бидејќи сакаме да веруваме дека уметноста е променлива.“

Доколку имате креативмна идеја, имате уште време да ја искористите шансата да објавите дело во познатите Гугенхајм музеи. Секој може да учествува. Повеќе за правилата на натпреварувањето ќе прочитате тука.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk