Со Viber за BlackBerry сега имате бесплатни повици, но не и ако сте на BlackBerry 10

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Ривалот на Skypе, Viber објави нова верзија на својата апликација за BlackBerry уредите, која сега ќе дозволи и правење на бесплатни повици кон други корисници преку WiFi и 3G. Но, оваа бета надоградба е достапна само за BlackBerry OS 5 и OS 7. Шестата верзија е изоставени бидејќи има проблеми со „ограничувањата во системот“, а нема информација зошто оваа верзија на апликацијата е изоставена и од најновиот BlackBerry 10.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments