MarI/O е вештачка интелигенција која секако, насетувате по името, игра Супер Марио. Во почетокот вештачката интелигенција не знаеше ама баш ништо за играта. Сепак, вештачката интелигенција по тренирањето стана подобра од просечниот играч. Во моментов може да следите тренинг во живо на YouTube.

 

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments