Скријте ги содржините на вашиот прелистувач со Pitch Black

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети, Софтвер

Pitch Black е корисна екстензија која ќе ви помогне инстатно да ја сокриете содржината на вашиот прелистувач од љубопитни погледи. Доколку ви се приближи некој што не сакате да види што прелистувате, едноставно поместете ја стрелката на вашето глувче врз јазичињата или полето за пишување адреси и содржината под тоа ќе биде инстатно црна. Црнилото останува дури и да се префрлите на друг програм. Кога воздухот е безбеден, вратете ја стрелката врз прозорецот Chrome и сè ќе биде одново видливо.

Pitch Black екстензијата за Chrome ви стои на располагање тука. За да ја активирате, потребно е на ново создадената икона да кликнете и да ја вклучите опцијата Hide Browser Content. Можете да ја прилагодувате и светлината преку посебен лизгач. Имено, не мора содржините да бидат целосно црни, може да изберете и некоја посуптилна боја, како сивата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Доколку, од друга страна, сакате само да ги скриете содржините од вашиот прелистувач од љубопитни лица, кликнете тука! […]

ит кариера

Melon, part of Kin+Carta

Node. JS Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Junior-Mid Full Stack Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk