Скријте ги содржините на вашиот прелистувач со Pitch Black

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети, Софтвер

Pitch Black е корисна екстензија која ќе ви помогне инстатно да ја сокриете содржината на вашиот прелистувач од љубопитни погледи. Доколку ви се приближи некој што не сакате да види што прелистувате, едноставно поместете ја стрелката на вашето глувче врз јазичињата или полето за пишување адреси и содржината под тоа ќе биде инстатно црна. Црнилото останува дури и да се префрлите на друг програм. Кога воздухот е безбеден, вратете ја стрелката врз прозорецот Chrome и сè ќе биде одново видливо.

Pitch Black екстензијата за Chrome ви стои на располагање тука. За да ја активирате, потребно е на ново создадената икона да кликнете и да ја вклучите опцијата Hide Browser Content. Можете да ја прилагодувате и светлината преку посебен лизгач. Имено, не мора содржините да бидат целосно црни, може да изберете и некоја посуптилна боја, како сивата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Доколку, од друга страна, сакате само да ги скриете содржините од вашиот прелистувач од љубопитни лица, кликнете тука! […]