Singular со награда на Malta Gaming Awards

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Софтвер

Image Courtesy of Singular

Британската компанија Singular, која во Скопје има канцеларии од 2013-та година, освои награда на овогодинешните, шести по ред, Malta Gaming Awards, кои се одржуваат за време на целонеделниот гејминг фестивал Malta Gaming Week на островот.

Наградата Singular ја освои во категоријата “Провајдер на годината за мулти-платформско решение” благодарение на својот софтвер – платформа за спорстко обложување. Решението дава целосна контрола на играчите низ целиот циклус на обложување преку модерно конфигурабилно корисничко искуство.

“Да се добие признание од ваков ранг, особено во вака компетититвна индустрија е навистина голем успех за тимот. Се радувам што индустријата го препознава кавлитетот и знае да го најгради трудот кој секојдневно се вложува.” – изјави Дарко Гацов, еден од основачите на Singular и директор на канцаларијата во Скопје.

Според компанијата, софтверот за онлајн обложување е целосно изработен од страна на тимот во Скопје, почнувајќи од истражување и концепт, развој на производот, тестирање, финална испорака и пост-продукциско оддржување.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments