Како изгледа 2019 во пребарувањата на Google

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

Се приближува крајот на годината и полека започнуваат ретроспективите и најавите за актуелности за следната година. Овојпат прв со листата излезе Google, а листата која ни ја презентираа е на најпопуларни пребарувања во 2019.

Годинава Google одлучи дека фокусот бил на суперхероите; како  на филмските така и на вистинските херои. Интересно најпопулани настани оваа година се спортските, крикет натпреварот помеѓу Индија и Јужна Африка е најпребаруван настан, прерано починатиот актер Камерон Бојси е на второ место, а Копа Америка е на трето место во пребарувањата. Во вестите на прво место е Копа Америка, па следат Нотр Дам и Светскиот шампионат во крикет.

Најпопуларни филмови за 2019 се: Avengers: Endgame, Joker и Captain Marvel, кај сериите веројатно очекувано најголем интерес има за Game of Thrones, Stranger Things и Chernobyl.

Повеќе за целата листа и за трендовите во 2019 на Year in Search.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments