Секој корисник е важен! T-Mobile и АТ&Т во битка за твитерџија

Американските T-Mobile и АТ&Т му дадоа потполно ново значење на што значи директна комуникација со индивидуален корисник. Џеј Руни неодамна сакаше да го промени својот провајдер и, како и секој посветен твитерџија, побара совет од Twitter. Тоа што следеше никој не го очекуваше, а е вистинска преписка на официјалните Twitter профили на двете компании, кои го убедуваа г. Руни да остане или да се префрли, вклучувајќи го и директорот на T-Mobile, Џон Лeгер.


Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk