Сè што треба да знаете за спојувањето на Ethereum (The Merge) – Втор дел

Овој текст е втор дел на текстот Сè што треба да знаете за спојувањето на Ethereum (The Merge) – Прв дел, објавен на 15-ти октомври, 2022. Иако спојувањето на Ethereum (The Merge) е едно од најголемите блокчејн надоградувања во историјата на криптовалутите, сепак е нешто кое малкумина го разбираат (претходниот дел беше благо навлегување во проблематиката). Во овој дел ќе одам малку подлабоко и ќе ги разберете деталите за тоа што е спојувањето на Ethereum […]

Оваа содржина е заклучена и наменета за it.mk премиум членови.

basic

членство

125 ден./мес

зачлени се

1337

членство

250 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Поддржете го IT.mk со активирање на премиум членство и добијте пристап до ексклузивни содржини, добри ИТ зделки и други изненадувања.

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

види ги сите огласи на kariera.it.mk