Роденденски потсетник на Google.com

во Веб, Совети

Секој заслужува мала љубов на својот роденден, е пораката која ја објави Ирена Ченг на својот Google+ профил најавувајќи дека и Google ќе го следи трендот на потсетници и ќе ве потсетува кога на некој од вашите пријатели му е роденден.

Google започна со имплементација на оваа функција и во моментот е достапна само на Google.com, додека би требало да биде и за другите проекти на Google. Така, од денес на сите контакти и пријатели што ги имате во вашите кругови, ќе добиете известување дека им е роденден.

Исто така, доколку сакате да го „исклучите“ известувањето, на https://plus.google.com/up/birthday можете да ги промените поставувањата и само одредени луѓе да ја имаат информацијата дека ви е роденден.

Во текот на наредните денови, сите корисници ќе ја добијат оваа функција.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
SALIH MUSTAFOVSKI
SALIH MUSTAFOVSKI
8 years ago

Super

@_Stoimenov
9 years ago

интересно :)

види ги сите огласи на kariera.it.mk