Rimac претстави нова производна линија

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

Најголемиот производител на електрични возила во регионот, хрватскиот Rimac Automobili ги проширува своите производни капацитети.

Новата производна линија е наменета пред се за производство на два прототипи на новото возило C_Two. Линијата е во новиот погон во Велико Трговишче во Хрватска.

Целиот процес на склопување на прототип возило трае 5 недели, а целиот процес започнува во главната фабрика и потоа секој дел се носи на склопување.

Компанијата има веќе 4 склопени прототип C_Two автомобили, но за сите тестови се потребни уште 13.

Rimac сподели и слики од новата лента кои може да ги погледнете подолу:

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk