RIM со бесплатни премиум апликации ќе ја надокнади недостапноста на BlackBerry услугите

во Мобилни

Research in Motion најaви дека претплатниците кои четири дена немаа пристап до BlackBerry сервисите ќе добијат бесплатен пристап до премиум платени апликации од вкупен износ од 100 долари и еден месец бесплатна техничка поддршка за своите бизнис корисници, зависно од достапноста на понудата, видот на уредот, пристап до BlackBerry App World и локалните услови и рестрикции.

Компензацијата со апликации oд BlackBerry App World ќе бидат достапни за корисниците од 19 oктомври и ќе трае до 31 декември.

Апликациите кои ќе бидат достапни се:

 • SIMS 3 – Electronic Arts
 • Bejeweled – Electronic Arts
 • N.O.V.A. – Gameloft
 • Texas Hold’em Poker 2 – Gameloft
 • Bubble Bash 2 – Gameloft
 • Photo Editor Ultimate – Ice Cold Apps
 • DriveSafe.ly Pro – iSpeech.org
 • iSpeech Translator Pro – iSpeech.org
 • Drive Safe.ly Enterprise – iSpeech.org
 • Nobex Radio™ Premium – Nobex
 • Shazam Encore – Shazam
 • Vlingo Plus: Virtual Assistant – Vlingo

„Благодарни сме им на нашите лојални BlackBerry корисници за нивното трпение. Се извинивме на нашите корисници и ќе работи неуморно да ја повратиме нивната доверба. Преземаме итни и агресивни чекори да се осигураме дека нешто вакво нема да се случи повторно.“, вели директорот на RIM, Мајк Лазаридис кој претходно преку видео се извини на корисниците.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments