Проверете ја Hitman 2 бесплатно

во гејминг

Серијалот Hitman, особено последните две игри, бележат огромни успеси за студиото Io Interactive. Hitman 2 излезе во ноември минатата година и, иако успеа да ги освои критичарите и да произлезе со metascore оценка од 82 поени, бројот на играчи се чини дека се намалува. Во ноември, скоро 6000 играчи ја играа во кое било време, а во декември, бројката порасна на нешто повеќе од 11 000 играчи. Во јануари, меѓутоа, бројката на играчки се сведе на 2 680, а во последните триесетина дена – на 1 828. Претпоставуваме дека io Interactive не сака да дозволи играта да биде голтната од заборавот уште во првата половина на првата година.

HITMAN 2 – Starter Pack е резултат од таквата желба.

Првата локација во Hitman 2 е бесплатна за сите. Почетокот на играта ви доволува да ги посетите плажите на заливот Хок, во Нов Зеланд, и да го ликвидирате проблематичниот Shadow клиент. Добивате целосен пристап до кампањата Nightcall. Тоа значи дека нема да наидете на никакви рестрикции во поглед на бројните предизвици, како и отклучување работи, пленови, нови локации за почнување на мисијата, како и оружја чија употреба значително влијае на нелинеарноста на кампањата. На располагање ги имате и двете, значително потешки нивоа. Professional и Master се замислени да понудат значително поголеми предизвици, откако, се разбира, ќе поминете низ кампањата на нормална тежина.

Бесплатниот пакет е достапен на PS4, Xbox One и PC. Ако решите да ја купите целата игра, целиот напредок од бесплатниот пакет автоматски ќе биде префрлен.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

EVER NEAR DOO Skopje

Software Support Specialist

Writerity, Inc.

QA Tester Intern

види ги сите огласи на kariera.it.mk