Припејд корисниците на T-Mobile си добија Android апликација; наскоро и за iOS

во ИТ.МК, Совети

Телеком МК e нова апликација за Android, и наскоро за iOS, на T-Mobile која е наменета за припејд корисниците да имаат преглед на својата сметка и полесно да активираат други услуги, пакети и промоции. Се пристапува со корисничкиот број и лозинка, а од неа може веднаш да се провери колку кредит има на сметката или да се активираат дополнителни пакети, да се споделат минути со други припејд корисници и други услуги. Интересно, интернет сообраќајот за да се отвори апликацијата е бесплатен.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Vase
Vase
8 years ago

Дали корисниците Постпејд на можат да ја користат оваа апликација?