Претворете го вашиот Android телефон и таблет во мини Windows 10 компјутер

Порано или подоцна, повеќето сопственици на Android напојуван телефон или таблет посакале нивната околина да изгледа како Windows 10 оперативниот систем.

Апликацијата Computer Launcher се стреми да го овозможи токму тоа, до одреден степен. Она што Computer Launcher прави, е релативно успешно претопување на Android launcher-от во целосно функционална Windows околина. Со еден тап го отворате Start менито преку кое добивате увид и пристап до сите апликации, а, за навигација низ бројните податоци, имате на располагање фајл менаџер во стил на познатата Explorer верзија. Со цел да се понуди што по веродостоен изглед, ќе наидете и на Recycle Bin и бројни други ситни работи кои допринесуваат до исклучително силна илузија.

Имајте во предвид дека апликацијата бара бројни дозволи, како и пристап до сите фајлови и целосна историја на направата, но доколку сте во ред со ова, шансите се дека ќе бидете прилично импресионирани од вашата нова работна околина.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments