Ова се дел од објавите на Facebook кои се спонзорирани од руските тролови

Конгресот на САД објави дел од објавите кои се спонзорирани од Русија. Како што слушнавме и претходно, станува збор за содржина која креира раздор.

На сликите кои се споделини има дел од објавите, заедно со мета податоци за исплатата и „reach“ кој го достигнале објавите. Во мета податоците дополнително, може да се види и колку кликови имал огласот. Дополнително, за дел може да се види и колку средства се платени за промоција на огласите.

15.255 импресии / 1.312 отворања / 14.705 рубљи / цел: Њујорк +40km

 

Три платени огласи во различни региони на САД. 201.428 импресии / 12.127 отворања / 53.425 рубљи

 

301.608 импресии / 24.955 отворања/ 48.305 рубљи / цел: САД

 

34.941 импресии / 6.276 отворања/ 14.606 рубљи / цел: САД

 

импресии 73.077 / 3.063 отворања / 51.193 рубљи / цел: САД

 

188 импресии / 26  отворања/ 113 рубљи / цел Њујорк +10 km

71 импресии / 14 отворања / 64 рубљи / цел: САД

Целата листа на објавени спонзорирани објави може да ја погледате на следниот линк.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments