Повторно изиграјте ги најдобрите игри на Nintendo Classic Mini

Nintendo претстави нова конзола и најверојатно ретко кој можеше да го превиди – Classic Mini. Новата мини конзола е наменета за носталгичарите кои уживаа во постарите наслови од Nintendo.

NES Classic Edition е смалена копија на постоечката NES конзола, доаѓа со 30 игри, помеѓу кои се најголемите хитови: Legend of Zelda, Final Fantasy, Metroid, и најверојатно ниедна конзола од Nintendo нема да биде комплетна без Super Mario. Конзолата чини само 60 долари, а можеби најголем недостаток е што корисниците нема да можат да инсталираат дополнителни игри. Корисниците нема да можат да инсталираат, ниту пак компанијата ќе издава нови игри. NES Classic ќе биде достапен од 11 ноември, и еве ја целата листа од 30 игри кои се достапни на конзолата:

 • Balloon Fight
 • Bubble Bobble
 • Castlevania
 • Castlevania II: Simon’s Quest
 • Donkey Kong
 • Donkey Kong Jr.
 • Double Dragon II : The Revenge
 • Dr. Mario
 • Excitebike
 • Final Fantasy
 • Galaga
 • Ghosts’ N Ghoblins
 • Gradius
 • Ice Climber
 • Kid Icarus
 • Kirby’s Adventure
 • Mario Bros.
 • Mega Man 2
 • Metroid
 • Ninja Gaiden
 • Pac-Man
 • Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
 • StarTropics
 • SUPER C
 • Super Mario Bros
 • Super Mario Bros. 2
 • Super Mario Bros. 3
 • Tecmo Bowl
 • The Legend of Zelda
 • Zelda II: The Adventure of Link

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments