Повеќе корисничка контрола врз Facebook апликациите

во Друштвени мрежи

„Можеби не сакате сите ваши пријатели да ја видат смешната честитка која сте ја постирале од апликација. Сега, можете тој пост да го споделите само со одредени пријатели.“ вели инженерот Реј Хе на официјалниот Facebook блог. „Оваа контрола ќе ви ја даде моќта да одредувате кој ја гледа вашате содржина постирана на Facebook преку надворешни апликации, дали е Facebook.com, вашиот декстоп, мобилен телефон или Facebook Connect.“.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

АЛОЗИС КОМУНИКЕЈШНС Д.О.О.Рим, Р.Италија - Подружница Скопје Р.Македонија

Senior Full Stack Java Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk