Portal 2 е халуцинации!

во Софтвер

„Играва е халуцинации.“, вели Pricina на форумот на It.com.mk каде се чини дека сите форумџии се импресионирани од играта.

„Играта има за цел да ја дополни приказната од Half Life универзумот и е логичка игра (но не премногу за да те боли глава), има забава, има хумор, има ептен сериозна страна во себе, сите реченици што во неа се кажани се сурово точни и вистинити и на прв поглед делуваат ептен без врска, но имаат и тоа каква длабочина.“, го објаснува PilGriM чудниот свет на Portal 2.

… повеќе инфо, оценка и дискусија за Portаl ќе најдете на форум, подолу ја имате тв рекламата и краток гејмплеј.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
toteto
toteto
11 years ago

Закон игра, малце подобра беше кецот, ама и ова е супер. Single player кампањата е прелесна а и co-op не е кузне што ако имаш паметен соиграч. Овие двете ги играв наизменични и ги свртив за 3 дена.

Ај се надевам дека ќе направат продолжение како што имаше half life

Dejan Nekazuvam
11 years ago

samo eden zbor moze da se kaze——–valvE

види ги сите огласи на kariera.it.mk