Полни ги батериите на мобилниот додека возиш велосипед

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни

„Велосипедите се најраспространетото средство за транспорт во многу пазари ширум светот, така да ова е уште еден бенефит покрај другите активности кои луѓето ги прават. Ова е одлично решение за вистински предизвик, дали луѓето ќе ќе го користат дали поради недостаток на електрична енергија, или поради еколошки цели.“ вели Алекс Ламбек, потпретседател на Nokia.

Велосопидетското пакетче се продава во Kенија за 13 евра, додека во други селективни пазари ќе чини поскапо околу од 30 до 45 евра но без додатните даноци, и ќе се појави на при крај на годината. Се надевам и во Македонија. Покрај полначот за батерии, Nokia објави и неколку ефтини телефони за земјите во развој.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk