Покрај импресивниот TitanFall, ова се останатите најдобри игри од Gamescom

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

Без сомневање Titanfall е најдобрата игра која ја видовме на годинешниот Gamescom, но саемот вo Келн не би бил еден од најдобрите во светот доколу се заврши на една презентација.

Xbox One први го привлекоа вниманието со најавените игри кои ќе стартуваат на конзолата. Според многумина ова е најдобриот старт на конзолата, гледано исклучиво од аспект на достапни игри досега. Xbox на денот на излегувањето доаѓа со обезбедени Call of Duty: Ghost, Battlefield 4, Killer Instinct, Dead Rising, Forza Motorsport 5 и веќе стандардните FIFA 14, NBA Live 14 и Madden NFL 25. Конзолата е најавена за ноември по цена од 500 долари.

PlayStation 4 доаѓа без импозантен стартап, но конзолата е поевтина, а и дел од гејмерите разoчарани од правилата на користење за Xbox One кои ги наметнува Microsoft веќе се изјаснуваат дека ја претпочитаат оваа конзола. Најавени за PlayStation 4 се GTA 5, Grand Turismo 6, Beyond: Two Souls, Hell Divers, Shadow of The Beast и Resogun. Слично како и Xbox One, конзолата ќе биде достапна од ноември.

Што се однесува до новите игри, еве дел од подобрите кои воодушевија покрај Titanfall:

[youtube]N-ZfF2h1N2U[/youtube]

[youtube]yTdWW25yTY0[/youtube]

[youtube]3WGnHAMRB98[/youtube]

[youtube]Ww5KcCdswHc[/youtube]

[youtube]8R2n77M4tTQ[/youtube]

[youtube]Z4HZdKN4PRo[/youtube]

[youtube]x1zTFbCLvM0[/youtube]

[youtube]J7WyyKy54LU[/youtube]

[youtube]xHxX0z2aPAg[/youtube]

[youtube]WDBpUCWr7a4[/youtube]

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments