Погледнете ги сите видеа од сите презентации на Engage.mk

во ИТ.МК

Младинскиот образовен форум и Радио МОФ ги објавија сите видеа од неодамнешната конференција за друштвени мрежи и активизам Engage.mk. На настанот се зборуваше за влијанието на друштвените мрежи во интеракција со граѓаните, за како се користи сатирата за да се одговори на „секојдневието наречена пропаганда“ и за како се мотивираат корисниците на мрежите и онлајн заедницата да бидат поактивни во активизмот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments