Податоци за основни училишта во Македонија на едно место

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Основни училишта во Р. С. Македонија е веб сајт кои има за цел да понуди основни податоци за сите основни училишта во нашата држава. За секое училиште ќе најдете гео-просторни координати, како и адреса и контакт и-мејл адреса, но не и телефонски број.

Од почетната страна добивате пристап до сите општини преку паѓачкото мени. Под менито имате интересни статистички податоци поврзани за бројот на основните училишта низ општините.

Адресарот ви е потребен доколку сакате директно да го пребарувате по име на училиште, адреса или град. Со кликнување на името на училиштето, се отвара мапа преку која добивате полесна претстава за местоположбата, заедно со адреса и мејл.

За „Основни училишта во Р. С. Македонија“ Гоце Митевски ја има искористено збирката на податоци на Министерство за образование и наука на Р. С. Македонија. На располагање го имате и изворникот код, кој се наоѓа на GitHub.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments