Pocket Formulas е македонска апликација за математички формули

во ИТ.МК, Совети

Pocket Formulas за Android e македонска апликација чија задача е да го олесни учењето и пишувањето домашно по математика. Апликацијата е направена од Лазар Николов, кој вели дека прво ја направил за лична потреба, па потоа се реши да ја закачи на Google Play. Oва е негова прва апликација и затоа ќе остане бесплатна, но сигурно нема да биде последна бидејќи Лазар е одушевен од Android за кој вели дека со малку труд може лесно да се креираат апликации.

„Android е правата ствар! Може секој да направи апликација, зошто да не? Треба само да се има љубов, и претходно знаење во Java и XML програмските јазици. Но, со упорноснот може за брзо време да се добие основата на Android програмирање“, вели Лазар.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
LeadTheWay
LeadTheWay
8 years ago

That's the spirit! Браво!

види ги сите огласи на kariera.it.mk