Pillo е домашен робот кој се грижи за вашето здравје

Во последно време изгледа дека секоја недела излегува нов робот-помошник. Pillo е првиот помошник наменет исклучиво за здравјето на семејството, роботот знае кој член од семејството и кога треба да пие апчиња, а може да се ги послужува апчињата; вклучува и податоци за калориите во производите, па дури има и опција за контактирање со лекарот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments