Несомнено секој ќе се сети на балоните од детството. Играчка по која и денес плачат куп деца. Новите балони-роботи од Festo, секако нема да им ја олеснат работата на родителите, иако можеби следните балони ќе си ги купат за себе. Балоните и роботот-пеперутката се креирани од компанијата за автоматика Festo.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

EVER NEAR DOO Skopje

Software Support Specialist

One Inside

QA Engineer

Медиа План ДООЕЛ Скопје

ИТ Администратор

види ги сите огласи на kariera.it.mk
за целосна понуда на продукти, на market.it.mk