Онлајн курс: „Откриј се себе си: изгради кариера и направи импакт“

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.ЕУ, ИТ.МК, Совети

Откриј се себе си: изгради кариера и направи импакт“ е името на првиот онлајн курс организиран од Асоцијацијата за едукација Младиинфо Интернационал од Македонија и нејзините партнери.

Курсот, кој е бесплатен, се состои од четири поглавја:

  • личен развој,
  • професионален развој,
  • општествен и
  • одржлив развој.

Курсот за младински развој ќе трае вкупно 4 недели (ќе ви бидат потребни 3-4 часа во текот на 1 недела) и ќе биде изведен преку платформата iVersity. Предавачи на курсот ќе бидат Антоанета Иванова, Ана Алибегова, Бистра Кумбароска, Ондреј Масиар, и Марија Матовска, кои се младински работници со повеќегодишно искуство во младински активизам и развој од Македонија и Словачка.

Лекциите се замислени да бидат во формат на видео презентации пропратени со дополнителни материјали и задачи, кои ќе им помогнат на сите учесници да ги откријат своите вредности, да ги направат правите чекори во поглед на избор на кариера, да добијат совети за како да постанат вистински професионалци и да се стекнат со вештини и алатки за да помогнат на заедницата која ги опкружува преку работа на проекти, мобилност, волонтирање и сл.

Од Младиинфо потенцираат дека курсот е достапен на сите заинтересирани лица на возраст од 18 – 30 години, без ограничување на географските граници. За да се пријавите посетете го следниов линк.

Во проектот се вклучени и организациите Mladiinfo Slovensko од Словачка, како и The Global Experience од Германија, а истиот е поддржан од Европската програма Еразмус Плус и Националната агенција за европски програми и мобилност.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk