Не ја пропуштајте премиерата на „Before the Flood“ на 30 октомври

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести, Свет

Остануваат само 2 дена пред светската и глобална премиера на „Before the Flood“. Станува збор за дело на Леонардо ди Каприо и негово истражување за климатските промени, но и за технологиите кои можат значително да помогнат. Филмот ќе биде достапен на National Geographics, ќе биде емитуван во 171 држава, на 45 јазици. Со оглед на тоа дека станува збор за исклучително важна тема, филмот ќе биде бесплатно дистрибуиран и преку YouTube, Hulu, iTunes, Facebok, Tweeter, Amazon и Google Play.

Погоре може да проследите мал дел од филмот, посетата на Gigafactory и влијанието врз животната средина кое ќе го има префрлањето од фосилни горива на сончева енергија.

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] за климатски промени на Леонардо ди Каприо кој го најавивме пред два дена е достапен бесплатно за гледање на YouTube […]