Одлично дрон видео: Ноќното небо над Скопје

“The Night Sky Over Skopje” е видео објавено на YouTube од страна на корисникот thebogdan007 на 11.јануари. Видеото е снимено со дрон на различни локации низ Скопје, а истото може да го погледнете и во 2160p/4К резолуција. Видеото е достапно на следниов линк и трае 17 минути.

Корисникот исто така пред два дена има објавено и слично 17-минутно видео на тема Зима на Средно Водно.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments